Novinky

Tandem Sleep a A Storm of Light se představí v Lucerna Music Baru

Sleep jsou legendou, která v devadesátkách spolu s Kyuss definovala stoner rock, a jejich album z roku 1993 Holy Mountain je vlajkovou lodí žánrů doom a stoner metal. Na konci dekády oznámilo trio rozpad a členové se vydali vlastními cestami: Matt Pike založil High on Fire, Al Cisneros a Chris Hakius OM. Uplynulo dalších deset let, fénix se zvedl z popela a plní sen všech metalových fanoušků - vyráží na turné. 

Sleep založili v kalifornském San José basák Al Cisneros a bubeník Chris Hakius (oba z Asbestosdeath) a kytarista Matt Pike, velmi krátce se v počátcích (singlů Unclean a Dejection) vystřídali kytaristé Tom Choi a Justin Marler. Marler se po vydání nahrávky Volume One (1991) stává mnichem a Sleep zůstávají trojicí. Volume Two vychází jako EP o rok později a Sleep se už v té době těší přízni fanoušků.

Vydavatelství Earache slyší jako první dema z příprav Holy Mountain a kapelu okamžitě podepisuje. Nahrávka se stává jednou z nejzásadnějších desek stoner metalu, milníkem a ukazatelem směru. Retro, vlivy sedmdesátek a okouzlení Black Sabbath (na jejichž tribute album ve stejné době přispěli Sleep předělávkou Snowblind): zvuk kapely byl v metalových vodách doslova revolucí. Další deska Dopesmoker měla vyjít u nadšeného vydavatelství London Records. Jakmile label zjistil, že se jedná o hodinu dlouhou skladbu, vydání odmítl; Sleep se vrátili do studia, album přejmenovali na Jerusalem, přepsali pár textů a zkrátili na 52 minut, což se London Records stále nelíbilo. Konflikt vyústil v úplný rozpad kapely. Obě nahrávky „posmrtně“ vyšly jinde, ale už bylo pozdě.

Přichází čas ověřit si všechny mýty na vlastní oči a uši. Je to příležitost, která už se nemusí opakovat!

Sleep (usa) + A Storm of Light (usa)
Pátek 11. 5. 2012 od 18:00
Praha - Lucerna Music Bar
Vstupenky: 490 Kč / 590 Kč, předprodej: Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal, pokladna Lucerna Music Baru