Novinky

Cursive mají nové album, zazní na Sedmiččce

Skupina Cursive je americká indie rocková kapela z Nebrasky. Nedávno poskytla stream svého sedmého alba I Am Gemini exkluzivně na RollingStone.com. Album vyšlo 21. února na labelu Saddle Creek, celé si ho lze poslechnout zde.

Své zimní a jarní turné odstartovali vyprodaným koncertem v Larimer Lounge v Denveru v Coloradu, o kterém v blogu Westword's Backbeat napsali "Zvuk byl bláznivý, texty ambiciózní a reakce nadšené.

I Am Gemini je silný a surreálný hudební příběh Cassia a Pollocka, dvojčat, které byly po narození rozděleny. Jedno dvojče je dobré, druhé zlé. Jejich nečekané setkání v domě, který není domovem, se stává klasickým soubojem o duši, kterému asistuje celá plejáda postav, včetně sboru andělů a démonů a dvou sester srostlých na hlavách, které se objeví ve skladbě Wowowow

Album bylo nahráno v Omaze, v NE's ARC studiích a smícháno v Red Room v Seattlu, WA s producentem Mattem Baylesem (Mastodon, Minus The Bear, Isis). Na albu opět zazáří zpěvák Tim Kasher, který celý příběh vymyslel a otextoval, od první skladby do třinácté. Výsledkem je třináct kompaktních skladeb, které do sebe zvolna přecházejí a vytvářejí jedinečný, nápaditý a ohromující příběh.

Novinku I Am Gemini si můžete poslechnout živě 15. května od 19:30 na strahovské Sedmičce.

Cursive
Úterý 15. května od 19:30č
Praha - Klub 007 Strahov
Vstupenky za 210,- Kč + poplatky zakoupíte v sítí Ticketpro. Na místě v den koncertu pak za 250,- Kč.