Novinky

Crossoveroví Sonic Boom Foundation se představí 11. května v Rock Café

Pro české publikum Sonic Boom Foundation nejsou neznámou veličinou. Kapela vznikla v roce 2006 v Lipsku jako pohrobci projektu Think About Mutation, kteří se jako jedni z prvních odvážili kombinovat rave a techno taneční prvky s metalovými riffy. Sonic Boom Foundation pokračuje v nastolené cestě crossoveru, přestože ubyla kytarová složka. Kapela se v Praze poprvé objevila v roce 2008 na strahovském Open Air Festu, kde se představila před několika tisíci návštěvníky a od té doby českou kotlinu pravidelně navštěvuje. Do Čech se SBF vrací po půl roce, aby zde podpořili své nedávno vydané EP Embrace the Hope. Diskografie Sonic Boom Foundation obsahuje šest desek, k tomu čtyři EP a navíc koncertní dvojDVD.

Pražská čtveřice Magpie má nejblíže ke škatulkám synth electro pop s tanečními podklady. Rádi čerpají z britského new wave, kytarovek i madchesteru a jsou ovlivněni náladami The Cure, zvukomalebností Sonic Youth i strojovou přesností Depeche Mode. Přestože na nahrávkách zní čistě elektronický zvuk, na koncertech veškeré mrtvé zvuky potlačují a dávají průchod čiré energii živých nástrojů. Za sebou mají zatím první čtyřtrackové EP Sleepwalking, které vyšlo na jaře loňského roku.

Společně tuto výbušnou dvojici kapel můžete vidět v pátek 11. května na pódiu pražského klubu Rock Café, o den později, tedy v sobotu 12. května také v opavském Music baru Jam.

Sonic Boom Foundation / Magpie
Pátek 11.05.2012 od 20:30
Praha - Rock Café
Vstupné 80 Kč

Sobota 12.05.2012 od 20:30
Opava – Music bar Jam
Vstupné 80 Kč