Novinky

The Downhill – Time to Lie

The Downhill – Time to Lie / EP 2011

new - rock / Trnava

Slovenská parta The Downhill, která má za sebou vítězství v celoslovenské soutěži „Famat“ a jako první slovenská kapela se probojovala do mezinárodní soutěže „Emergenza“, kde obsadila jedenácté místo, je bezpochyby další slovenskou kapelou, která se pohybuje na špici slovenské hudební scény a má co nabídnout. Za zmínku určitě také stojí 29. místo ve slovenském „Zlatém Sláviku“ v kategorii „Skupina“. Ke svému EP tato parta natočila hudební klip ke skladbě „Day After Day“, který se umístil na prvním místě jedné z největších slovenských hitparád „TopMjuzik“.

V případě pořízení EP, získá posluchač placku s dvoustránkovým černým bookletem, kde se uprostřed přední a zároveň poslední stránky vyjímají hořící hodiny. Všude přítomný kouř provází i vnitřek bookletu, kde se nacházejí texty, tří anglicky zpívaných skladeb. Závěr patří poděkování, hudebnímu obsazení a odkazům na kapelu. Pod CD se ukrývá jednotlivé foto členů kapely. Společné foto umístila kapela na konec obalu, kde je i souhrn pěti skladeb tohoto EP z čehož jsou poslední dvě skladby uvedeny jako bonus. Tyto skladby jsou nazpívány ve slovenštině. Velice pěkně zpracované.

Hned úvodní věc s názvem „Time to Lie“, dává znát vyhranost této formace. Dobře zpracované kytarové riffy za podpory baskytary a bicích, společně s melodickým vokálem rozjíždí toto EP. Rockově laděná melodická skladba plná dynamiky, ve které se vyjímá barva hlasu zpěváka Vladimíra Kucharoviče si posluchače přitáhne a nepustí. Jako celek velice vydařená věc, okořeněná kytarovým sólem, baskytarovými výjezdy, gradující ve svém závěru je ukončena trhaným kytarovým riffem, který tuto skladbu i otevírá. Následující skladba „Fever“ se nese na vlně předchozí skladby. Kompozičně propracovaná záležitost, které ...

http://www.criticmusic.cz/