Novinky

Jubilejní 10. ročník Rock Café Contest jde do prvního malého finále

THEORETICALLY LAUNDRY

Kapela Theoretically Laundry vznikla na podzim roku 2009 a půl roku se formovala k nyní pevnému složení s dvěma kytaristy, basákem, bubeníkem a zpěvačkou v čele. Název vznikl stejně dekadentně jako prvních pár písní, které mají inspiraci v rocku s všemožnými styly. Hudba je ovlivněná osobitým přístupem všech členů, kteří mají slabost pro odlišné hudební žánry a právě jejich společná tvorba je to co je spojuje. Nabízejí hodně emocionální i agresivní písně, balady jako je Stars are falling down a discem nebo hard-rockem inspirované songy Ignoring a Blessed. Band je právě v procesu nahrávání další části jejich produkce a na české hudební séně by mohli být něčím klasicky novým.

KLIKA

Klika je šestičlenná rocková kapela z Černošic a okolí. Hraje především vlastní písničky. V současné době má na svém kontě singl Hořkosladká (2007), demo Pozor dědci! (2009) a hlavně debutovou desku s názvem Nevim! Dál!...(2011). Tvorba kapely je inspirována mnohými světovými hudebními tělesy (Mňága a žďorp, Znouzectnost, atd...).
Kromě veselých písní Vám kapela Klika může nabídnout energickou a hlavně vždy originální show s množstvím bláznivých převleků.

SELF-DEFENCE

Self Defence, kapela hrající metal - hardcore s velkým důrazem na melodiku vznikla během listopadu 2005 v Praze. Od doby svého vzniku hledá svůj styl, zvuk a výraz. Po několika změnách sestavy (post zpěvu a bicí) se to konečně v roce 2008 podařilo a kapela našla svůj současný výraz. Nyní se kapela pohybuje ve vodách metalu střihnutého hardcorem a pořádnou porcí melodií. Během svého působení natočila tři demonahrávky (SELF-DEFENCE 2005, KLAN 2007 a BLACK DOG 2009 ). Hojně koncertuje po Praze a okolí a nevynechá ani menší letní festy.

Celorepubliková soutěž pro mladé kapely s vlastní tvorbou Rock Café Contest - 1.Malé finále jubilejního 10.ročníku:
THEORETICALLY LAUNDRY - vítěz Základního kola v lednu 2012, z kterého si kapela do Malého finále nese 57 hlasů
KLIKA - vítěz Základního kola v únoru 2012, z kterého si kapela do Malého finále nese 46 hlasů
SELF-DEFENCE - vítěz Základního kola v březnu 2012, z kterého si kapela do Malého finále nese 27 hlasů
Pátek 27.4.2012 od 19:30
Praha - Rock Café
Vstupné 50,-