Novinky

Australan Joe Robinson přijede poprvé na samostatný koncert do Prahy

Mezi hudebními kritiky a kolegy se o Joe Robinsonovi hovoří jako o největším talentu mladé generace. Ve svých 16 letech vyhrál v roce 2008 soutěž Australia´s Got Talent (Austrálie hledá talent), ve svých 20 letech zvládá styl finger-picking na akustickou kytaru a stejně dobře hraje i na elektrickou kytaru. Zvládá skladby ve stylu Jerry Reeda, Chata Atkinse či Tommyho Emmanuela i jazzové standardy. Ve vlastních písničkách se projevuje jako skvělý skladatel a zpěvák rockové hudby. Stejně dobře se však orientuje v klasické hudbě, proto je součástí repertoáru i W.A. Mozart. Vše interpretuje velmi osobitě. Jeho vlastní skladby se pohybují ve všech zmíněných stylech.

Na světě neexistuje jeho věku, který by ovládal tolik žánrů na vrcholné úrovni jako právě Joe Robinson. Má fantastickou techniku obou rukou, skvělé hudební cítění, jeho koncerty jsou plné kontrastních emocí a společně s přirozeným charismatem se jedná o zcela ojedinělou hudební osobnost.

V Praze jsem hrál v roce 2010 jako host na koncertě svého velkého kamaráda Tommyho Emmanuela. Rád na koncert vzpomínám. Praha má magické kouzlo se stejně magickým publikem. Těším se na svůj 1. samostatný pražský koncert. Doufám, že se můj koncert bude líbit, abych se mohl v budoucnu do Prahy zase vrátit“ říká Joe Robinson.

Koncert je pozvánkou na XV. ročník festivalu „Kytara napříč žánry“. Jako host vystoupí vynikající český kytarista Norbi Kovács.

Vstupenky jsou k sezení za jednotnou cenu 450 Kč (v den koncertu 550 Kč) je možné zakoupit v Paláci Akropolis, v síti Ticketstream a Ticketpro.