Novinky

Neneh Cherry a kapela The Thing oznámili termín vydání alba

Neneh Cherry, excentrická zpěvačka, kterou si možná pamatujete z pophitů osmdesátých let jako například Buffalo Stance, Woman nebo Manchild, přistupuje k písničce z jiného úhlu - spojila se s norsko-švédskou avant-jazzovou kapelou The Thing. Tam, kde si Springsteen představuje sen jako sisyfovský vztek na smrt, Cherry and co.ji slyší jako cestu k extázi. Rytmus bubnů napodobuje hezoučký latino rytmus automatických bicích v originálu Suicide, ale je pomalejší a mnohem, mnohem hlubší.

Hlas Neneh Cherry se zprvu ozve jako zakrákání Billie Holiday, ale roste s písničkou, jeden krok za druhým, nabývá na intenzitě a feelingu.

Kapela the Thing zachází s jednoduchou melodií písně stejně jako Albert Ayler s evropskými folkovými popěvky, kde míchá sentimentální touhy se vzepjetím emocí tak prudkých, že hraničí s násilím a terorem.

"Dream baby dream baby dream baby dream baby dream baby dream... ať tyhle sny hoří... navěky."

Tyhle sny nikdy dlouho trvat nebudou, ale ani lidé, kteří je sní, nejsou veční. Když písnička po šesti minutách dosáhne svého vrcholu, uvěřím. Skladbu Dream Beby Dream v podání Neneh Cherry a The Thing, první z jejich připravovaného alba, které vyjde 18. června, si můžete poslechnout zde:

Naživo pak můžete zažít koncert Neneh Cherry a The Thing 2. července v Lucerna Music Baru, kde se jejich společný projekt s názvem The Cherry Thing zastaví v rámci jejich turné.

Vstupenky za 640 Kč + poplatky jsou v prodeji od 14. 3. 2012 v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, v pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. Na místě v den koncertu pak za 750 Kč.