Novinky

Björk vydala první část remixů písní z alba Biophilia

Nové remixy se pak objeví postupně v rozestupu dvou týdnů a chopí se jich umělci jako 16-bit, Alva Noto, Death Grips (30. dubna), El Guincho, Hudson Mohawke, King Cannibal, Matthew Herbert a These New Puritans. Remixy budou dostupné ke stažení, na CD i jako vinyl ve standardní a deluxe verzi.

Björk patří k nejvěhlasnějším a nejvlivnějším hudebním osobnostem 21. století. Dosud nejambicióznější multimediální projekt představila Björk loni: album Biophilia doplňuje interaktivní aplikace pro tablety s videohrami, eseji a programy pro dotykové displeje iPad nebo iPhone. A také komentářem filmového režiséra Davida Attenborougha. Björk se zamýšlí nad přírodními úkazy, strukturou DNA, měsíčními fázemi, atomovým jádrem, tepem krve a společností. „V Biophilii poznáte, jak se tři aspekty – příroda, hudba, technologie – vzájemně propojí. Poslouchejte, učte se a tvořte.“

Čtyřdenní vstupenky na Colours of Ostrava se prodávají od 1. dubna za 1.890 Kč v síti Ticketpro, na e-shopu a v kamenné prodejně Oriental v Ostravě (předcházející vlny vstupenek jsou vyprodány). Cena platí pro dalších 6.000 ks nebo do 30. června 2012. Od 16. dubna je v prodeji limitovaná edice jednodenních vstupenek na všechny 4 dny. Cena na 1 den: 1.100 Kč.