Novinky

The Twilight Sad se v pražské Sedmičce představí již zítra

Skotskou kapelu The Twilight Sad tvoří James Graham (zpěv), Andy MacFarlane, (kytara,tahací harmonika,hluky), Craig Orzel (basová kytara) a Mark Devine (bicí). Skupinu založili v roce 2003, odehráli pár koncertů v klubu 13th Note v Glasgow, při kterých vytvářeli půlhodinové skladby za použití kytar, basy, bicích, tereminu, smyček filmů a starých folkových a country songů. Ve studiu svůj zvuk více rafinovali a zamířili ke skládání emotivních písniček, které však zůstávají i nadále zvukovým dobrodružstvím.

Svůj debut vydali v roce 2006 – pětipísničkové EP, které vyšlo jen v USA. Po několika měsících následuje první skvělé album Fourteen Autumns and Fifteen Winters (se dvěma singly That Summer At Home I Was The Invisible Boy a And She Would Darken The Memory) Jejich nspirace sahá od umělců jako Van Dyke Parks a Phil Spector k Danielu Johnstonovi a mnohem dál, třeba k Mogwai, se kterými vystoupili i na svém prvním společném koncertě v Praze v roce 2008. Album produkoval Peter Katis (Interpol, Mercury Rev, Mice Parade) v Tarquin Studios v Connecticutu. V červnu 2008 The Twilight Sad vydali šestiskladbové mini-album Here, It Never Snowed. Afterwards It Did. V roce 2008 se vydali na evropskou šňůru s Mogwai a vydali live EP (The Twilight Sad) Killed My Parents and Hit The Road s živými nahrávkami a coververzemi.

Druhé dlouhohrající album Forget The Night Ahead přišlo v roce 2009 a kapela se vydala na turné nazvané FatCat showcase tour s kapelami We Were Promised Jetpacks, Frightened Rabbit a Brakes. Nejnovější EP The Wrong Car vyšlo u příležitosti turné s Errors v září. V roce 2011 absolvovala kapela další turné s legendárními Skoty Mogwai.

Letos v únoru kapele vyšlo třetí album s názvem No One Will Ever Know na labelu Fat Cat Records. Obsahuje devět skladeb a dle slov kapely se jejich „hlukové stěny“ posouvají k temnějšímu industriálnímu a lehce militantnějšímu zvuku. Na albu byly použity analogové syntezátory. Na podporu svého nového alba vyráží kapela na evropské turné, při němž odehrají svůj koncert také v Praze.

Vstupenky na koncert, který se uskuteční 18. dubna v klubu 007 na Strahově, jsou k zakoupení v sítích Ticketpro za 210,- Kč + poplatky, na místě v den koncertu 250,- Kč.