Novinky

Kavárna Potrvá přivítá písničkářku Chelsea Wolfe

I kdyby ne přímo legendární, česká koncertní premiéra kalifornské “gotické písničkářky” Chelsea Wolfe bude minimálně výjimečný zážitek. Doom folková princezna, senzace všech všímavých hudebních portálů a dítě internetového věku, předvede Praze poprvé naživo s kapelou písně z předloňské desky The Grime and the Glow a aktuální Apokalypsis.

Chelsea o své hudbě mluví v nadsázce jako o „estonském industrialu“. Na podiu si halí tvář do černého krajkového závoje a umocňuje tajemno, které z její muziky sálá, stejně jako kýčovitou pózu viktoriánské plačky. Její temná image vybízí ke srovnávání se Zola Jesus.”(Jakub Mikolajský, Full Moon)

Chelsea Wolfe je velká obdivovatelka Björk, Hanka Williamse, Ingmara Bergmana a Vladimira Vysockého, ale její tvorba je přirovnávána spíše ke zmíněným Zola Jesus, ale taky PJ Harvey, Siouxsie, Anně Calvi nebo Beth Gibbons z Portishead. Zrodila se z vlny MySpace nadějí, která se před pár lety přehnala a vyplavila talenty, které se rychle zaryli pod kůži – a ještě rychleji se po nich slehla zem. Chelsea ale patří do druhé skupiny, kterou nepotkal raketový nástup. Naopak, její chvíle přichází až teď, po několika letech tiché práce. Malá gotická senzace v Praze: nenechte si ujít tuhle magickou událost.

Před Chelsea Wolfe se představí Andrea Rottin.

Chelsea Wolfe (usa) + Andrea Rottin (it)
Pondělí 23. dubna 2012 od 20:00
Praha - Kavárna Potrvá
Lístky v předprodeji seženete za 180 Kč v kavárně Potrvá a v Rekomandu, za 180 Kč + poplatky v Ticketstreamu a na místě bude vstup za 250 Kč. Ale pozor, kapacita sálu Potrvá je omezená!