Novinky

Tahounem letošního Rock for People budou Faith No More

Stěží lze najít člověka s aspoň latentním zájmem o muziku, který by o Faith No More neslyšel: jejich divokým experimentům koketujícím s metalem i hymnickým rockem, jenž si nezadal se smysluplným popem, se nešlo vyhnout – a vlastně to platí od 80. let až dodnes. Hity jako Epic, Midlife Crisis, Everythings Ruined, King For A Day, Ashes To Ashes nebo Digging The Grave z rádiového éteru ani TV vysílání nikdy nezmizely… „Byla to právě skladba Epic, kterou jsem slyšel od Faith No More poprvé. A šlo o zásah na první dobrou, podobně jako později System Of A Down,“ vzpomíná Michal Thomes, ředitel festivalu Rock for People.

Parta kolem Mike Pattona stihla vystoupit v České republice pár měsíců před tím, než se v roce 1998 rozpadla. Na RfP se Patton přesto objevil – psal se rok 2001, kdy ještě do Českého Brodu přijel se svým projektem Fantomas. „Sešly se tisíce fanoušků FNM, které Fantomas obšťastnili neprodyšnou hlukovou clonou, vazbami kytar a hudební destrukcí. Vybavuji si scénu, kdy jeden punker tloukl hlavou o zábradlí a zoufale křičel, aby Patton zahrál aspoň jednu melodickou písničku. Frontman ale vše nesl na pódiu i v zákulisí statečně a rozdával úsměvy na všechny strany,“ dodává Michal Thomes.

Vstupenky na letošní Rock for People jsou do konce dubna za cenu 1 500 Kč v prodeji výhradně na portálu www.ticketsforpeople.cz, k 1. květnu cena povyskočí na 1 600 Kč. Pro všechny zákazníky společnosti T-Mobile, která je pod značkou t-music generálním partnerem festivalu, platí až do samotného festivalu 15% sleva.

Veškeré další informace jsou k dispozici na oficiálních webových stránkách festivalu, na Facebookové stránce či na síti Google+.