Novinky

Blur a Gorillaz možná nevydrží ani do konce roku

Poslední koncert Blur je naplánován v rámci závěrečné ceremonie letošních Olympijských her v Londýně. Podle Damona Albarna v kapele vázne spolupráce mezi ním, baskytaristou Alexem Jamesem a bubeníkem Davem Rowntreem. "S Grahamem (Coxonem, kytaristou Blur - pozn. red.) se mi nahrává jednoduše. Hraje neustále. S těmi dvěmi je však mnohem horší se znovu propojit. Víte, jak to myslím? Když hrajeme živě, je to v pohodě - stále je tam to kouzlo - ale vymýšlet a nahrávat nové skladby je docela složité," osvětlil celou situaci zpěvák.

Podobně se Albarn vyjádřil také o projektu Gorillaz, ve kterém figuruje spolu s umělcem Jamie Hewlettem. Podle něj byl Hewlett rozezlen vizuální stránkou poslední desky Plastic Beach a chtěl spolupráci ukončit. Albarn proto další budoucnost kapely vidí jako "nepravděpodobnou". "Hudba a video spolu nešly dobře dohromady, ale já jsem cítil, že jsme vytvořili dobrou desku, bavila mě. Proto jsme jí nakonec hráli."

Albarn se v současnosti soustřeďuje na své ostatní a méně známě projekty - kapelu Rocket Juice & the Moon, kde hraje spolu s Tony Allenem a Fleou, operu Dr. Dee a spoluprodukuje také novou desku soulové legendy Bobbyho Womacka