Novinky

Modrá Vopice pohostí blackmetal v podání Nachtmystium

Původně boční projekt známých muzikantských jmen Blakea Judda a Pata McCormicka začal postupem doby žít svým vlastním životem a v současnosti je plnohodnotnou kapelou, která vydává v pravidelném rytmu zdařilé nahrávky a živě je prezentuje na koncertech. Stejně tak je tomu i letos, kdy vychází deska Silencing Machine, která je v pořadí již šestým zářezem v diskografii této kapely. Ačkoliv jsou NACHTMYSTIUM často zařazováni do stylové škatulky „psychedelic-black metal“, oni sami se proti tomu rádi ohrazují a nabízejí vlastní pojmenování znějící Blackadelia. Ať tak nebo tak, vlastní úsudek o hudebním směřování NACHTMYSTIUM si budete moci udělat již brzy v Praze.

Jako support vystoupí němečtí blackeři DARK FOTRESS, kteří nejsou pro tuzemského posluchače žádnou neznámou. Spatřit jsme je zde mohli např. po boku Satyricon nebo na samostatném koncertu před dvěma roky. Kapela se naposledy připomněla deskou Ylem z roku 2010.

Celý koncert pak otevře americké doommetalové trio IDES OF GEMINI (ze 2/3 tvořené ženami), které se v nedávné minulosti zúčastnilo např. velkého amerického turné po boku Behemoth.

NACHTMYSTIUM (usa), DARK FORTRESS (ger), IDES OF GEMINI (usa)
Neděle 22. duba od
Praha - Modrá vopice
Vstupenky na tuto akci budou k dostání pouze na místě a to za cenu 299,- Kč.