Novinky

Velká Velikonoční soutěž o CD z produkce Indies MG

Už jsem doma - Pohádek ze zapotřebí znovudělání fortelné

Zhruba od června do prosince roku 2011 Už jsme doma znovu nahráli písně z alba Pohádky ze Zapotřebí (Indies Records), které původně vyšlo v roce 1994. Potřeba nového "kabátu" byla patrná již v době vzniku těchto písní, neboť při nahrávání došlo k technickým chybám, které se na původní nahrávce velmi výrazně podepsaly.
Původní představa byla použít originální aranže a "jen" písně znovu nahrát. Do projektu byl přizván i Jindra Dolanský. Ten se však nakonec omluvil, že již velmi dlouhou dobu nehraje a také že hlasivky mu již neslouží, a tak se Miroslav Wanek rozhodl písně poměrně výrazně přepracovat a to nejen v aranžích, kde saxofon nahradila trubka a pozoun, ale také ve strukturách, na několika místech v melodiích a tempu a přibylo i několik zcela nových motivů a pasáží.

Jan Burian - jak zestárnout

Jan Burian o svých šedesátinách nepřestává hledat nové výrazové prostředky a experimentovat. Nebrání se samplům, rozvazbeným kytarám a progresivní elektroniku syna Jiřího (Republic of Two) přirozeně využívá k co nejsugestivnějšímu sdělení obsahu svých písní. V textech se tentokrát často vrací k tradiční vázané formě, jeho příběhy jsou někdy brutálně upřímné, jindy absurdní, ale i hravé a něžné.
Jeho nejnovější album Jak zestárnout vyšlo u Indies MG 20. března 2012.

Irena Budweiserová - Hlavně ne klid

Album Hlavně ne klid navazuje náladou i atmosférou na CD natočené roku 2003 Někdy si připadám jak pták. Je také z větší části autorské (9 x hudba, 7 x text). Doplněno texty Františka Novotného, Aleny Binterové a dnes již nežijící Báry Ježkové a čtyřmi převzatými skladbami. Ke skupině Fade In byli přizváni staří známí – František Kop (saxofon a basklarinet) a Miloš Dvořáček (percusse). Za nedorazivšího pianistu zaskočila Irena neplánovaně sama. Hudba se jako obvykle pohybuje na pomezí jazzu, folku, blues či šansonu. Album Hlavně ne klid je možná i o tom, že klid může znamenat zklidnění, ale někdy i rezignaci; máme ho, když o něj nestojíme nebo naopak.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje doprovodná kapela Ireny Budweiserové?

Odpovědi posílejte na mail redakce@freemusic.cz, do předmětu mailu uveďte "Soutěž - Velikonoce". Podepište se celým jménem, uveďte doručovací adresu a album, které si přejete vyhrát. Pokud správně odpovíte a budete mezi devíti vylosovanými, získáte vámi vybrané soutěžní CD.

Soutěžit můžete do půlnoci dne 15. dubna.

___________________________________________________________________________________

Podmínky soutěže:

Pořadatelem soutěže je Freemusic.cz. CD do soutěže věnovalo vydavatelství Indies MG. Do losování budou zařazeni soutěžící, kteří mimo správné odpovědi na soutěžní otázku uvedou i své plné jméno a doručovací adresu. Výhru nelze vymáhat.