Novinky

My Friends Fest v Rock Café s českými kapelami už dnes

IMODIUM

Jedna z nejúspěšnějších mladých českých kapel vydala již 3 studiové a jednu live desku. Aktuálně vyšlo jejich další řadové dvojalbum Polarity. Imodium si svůj úspěch tzv. “vyjezdili”. Díky stovkám odehraných klubových a festivalových vystoupení se z nich stala jedna z nejlepších živých kapel v ČR. Každoročně jako jediná kapela v ČR pořádá tzv. Bytové turné, sérii koncertů v bytech svých fanoušků. Na závěr roku 2011 přichystali Imodium svým fanouškům dárek v podobě dokumentu spojeného s koncertním záznamem.„

POST-IT

Post-it jsou jednou z nejůspěšnějších crossoverových kapel české hudební scény. Mají za sebou tři povedená alba a stovky odehraných koncertů, ať už po klubech či festivalech, nebo na turné s velkými jmény jako jsou Support Lesbiens a David Koller. Jejich energické a vyzrálé koncerty baví široké spektrum publika od náctiletých fanynek až po hudební fajnšmekry. Na příští rok plánují vydání nového alba.

05 a RADEČEK

Úspěšná pop-rocková kapela ze Šumperka, jejíž hit Praha (Jedna holka, jedno dítě…) zná snad úplně každý. Kluci z 05 a Radeček ale rozhodně nejsou kapelou jednoho hitu. Přestože se jedná o partu mladých muzikantů, mají na svém kontě již čtyři oficiální alba u velkých vydavatelství a stovky odehraných koncertů a festivalů po celé republice. Hlavní devízou kapely je brilantní muzikantství a živá vystoupení, která umi pobavit publikum napříč cílovými skupinami. Na rok 2012 plánují vydání nového alba.

BAGS

Bags (dříve 12°bagpipers) jsou mladá talentovaná rocková kapela za Strakonic, která si díky pilnému koncertování a účasti v hudebních soutěžích (Expedice Přeštěnice, Temple Muzyka Strakonice, Prorock atd. ) vybudovala silnou fanouškovskou základnu a to především v jižních Čechách. Největším oceněním kapely je účast v Bandzone.cz showcase 2011, kam byla vybrána jako jedna z šesti nejtalentovanějších skupin uplynulého roku. Kapela se velmi brzy propracovala na středně velké letní festivaly jako Music Fest Přeštěnice, Jiráskův Hronov či Mezibrány Prachatice. Míři však mnohem výše. Díky českým textům, zapamatovatelným melodiím a koncertní energii má ambici zařadit se po bok českých hudebních stálic jako jsou Vypsaná Fixa, Sto Zvířat nebo UDG.

My Friends Fest: IMODIUM, POST-IT, BAGS, O5 A RADEČEK
Čtvrtek 5. dubna od 19:00
Praha - Rock café
Vstupné 130 Kč, 160 Kč na místě

Foto: Imodium (press)