Novinky

Rezervujte si vstupenky na zítřejší koncert Russian Circles

Na podzim 2008 u nás byli poprvé a o tři a půl roku později aby začali přemýšlet o českém občanství. Russian Circles, instrumentální trio z Chicaga, se vrací do Prahy, konkrétně ve čtvrtek 5. dubna do důvěrně známého žižkovského Matrixu. Minulé léto tam vystoupili s japonskými Boris, v mezičase nahráli a vydali album Empros a teď nadešel čas ji živě představit v Evropě. A Praha pochopitelně nezůstane opomenuta.

Novinkové album Empros je podle labelu jejich nejtvrdším počinem, vyšlo opět na labelu Sargent House a následuje tak trojici nahrávek Enter, Station a veleúspěšné, téměř tři roky staré Geneva. Zakládající členové Mike Sullivan (kytara) a Dave Turncrantz (bicí) hrají už od roku 2007 s basákem Brianem Cookem, bývalým členem Botch a These Arms Are Snakes, a společně dotahují vizi instrumentálního metalu k řemeslné dokonalosti. Právě Russian Circles jsou z mála kapel, které přežili post-rockový a post-metalový boom s grácií a respektem hudební scény.

Před Russian Circles se českému publiku vůbec poprvé představí americká party Deafheaven, jejichž novinkové album Roads to Judah vydal nedávno label Deathwish, Inc. Večer otevřou domácí ██████. Vstupenky za cenu 300 Kč budou k dispozici pouze v den koncertu; je možné si je rezervovat na emailu tickets@kyeo.net. Předprodej není!

Russian Circles (us) + Deafheaven (us) + ██████ (cz)
Čtvrtek 5. dubna od 20:00
Praha - Matrix
Vstupné pouze v den koncertu za 300 Kč