Novinky

Nový videoklip: Regina Spektor – All The Rowboats

Režírování videoklipu se ujala Adria Petty. Se Spektor spolupracovala už v minulosti (mimo jiné režírovala i její DVD Live in London). Je autorkou videí i dalších hudebníků, třeba Duffy (Mercy) nebo Corinne Bailey Rae (Closer). Jak je u Spektor zvykem, objevuje se ve videoklipu animace. Video dostává jako obvykle surrealistický nádech, i když ne tak okatě jako třeba u Laughing With z předešlého alba. Autorem animací v novém klipu je animátor Peter Sluszka. Za kamerou stál Ivan Abel. Petty, Sluszka a Abel spolu netvoří poprvé, už předtím společně natáčeli hudební videa a reklamní spoty.

Společně s All The Rowboats se na svět dostává i singl Don't Leave Me (Ne Me Quitte Pas), který je už mnohem pozitivnější. Snad tím chtěla Spektor vyrovnat depresivní atmosféru své první vlaštovky z přicházejícího alba, které vyjde za dva měsíce. Jmenuje se What We Saw From The Cheap Seats. To dokazuje, že Spektor je už zavedená zpěvačka. Někdo, kdo by si nebyl jistý svou fanouškovskou základnou, by si rozhodně nedovolil tak nesnesitelně dlouhý název desky. Nahrávání alba bylo oznámeno už minulý rok v létě, tudíž se jeho vydání stalo očekávanou záležitostí. Spektor se dostává mezi hudebnickou elitu a podle prvních dvou písní z alba ani neztrácí na své jedinečnosti.

All The Rawboats navazuje na melancholické písně s výraznou melodií, které jsou pro zpěvačku typické. Videoklip je poskládán z jednotlivých obrazů a příběh jen načrtává. V dnešní době ale kdejaký hudebník cpe do klipů rovnou celovečerní dramata. Spektor má úžasnou schopnost dělat věci po svém tak, aby byly přijímány širokou veřejností. Není to žádná písničkářka s kytarou, co by si mohla sednout na roh ulice, stejně tak do nějakého klubu a vyšlo by to nastejno. Spektor kombinuje pop s chytrými texty, chytlavými melodiemi a i po pěti albech se neokoukala. Jen málokterá zpěvačka za pianem se jí dokáže vyrovnat.  

Regina Spektor - All The Rowboats
Album: What We Saw From The Cheap Seats (2012)
Délka: 3:37
Režie: Adria Petty, Peter Sluszka