Novinky

Kanadský punk-rock v podání Hanson Brothers a Invasives dnes na Flédě!

Hanson Brothers (CAN)

Kapela Hanson Brothers vznikla v roce 1984, kdy se tři členové kapely NoMeansNo, konkrétně bratři John a Rob Wright spolu s Tomem Hollistonem, rozhodli, že jedna kapela je zkrátka málo. Vznikli tak Hanson Brothers. Název kapely je odkazem na kultovní americkou hokejovou komedii Slap Shot z roku 1977 s Paulem Newmanem v hlavní roli. Hokejová inspirace se ovšem nezastavila jen u názvu, ale zasáhla i vizuální image kapely a prosákla také do textů. Není tedy divu, že si jejich hudba vysloužila přezdívku „puk rock“.

Diskografie Hanson Brother obsahuje čtyři desky, z toho tři studiové (1992, 1996 a 2002) a jedno koncertní (2008), nepočítaje několik EP a velkou řadu různých kompilací, na kterých se jejich skladby v průběhu let objevily. V roce 2000 si jejich muzika rovněž našla cestu na soundtrack tematicky spřízněné videohry NHL Rock The Rink.

INVASIVES (CAN)

Invasives s Hanson Brothers nesdílí jen zemi původu, ale také město (Vancouver), žánr (punk rock), počet členů (tři, nepočítáme-li turné bubeníka Hanson Brothers Mika Branuma) a dokonce i sourozenecké vztahy v kapele (dva bratři a jeden kamarád). Svoji hudbu prezentují jako čistý punk rock zbavený tradičních klišé a rokenrolových parádiček.

Společně tuhle výbušnou dvojici můžete vidět v úterý 27. března na pódiu brněnského klubu Fléda.

HANSON BROTHERS /, INVASIVES
Úterý 27.03.2012 od 20:00
Brno - Fléda
Vstupné 250 Kč, na místě 300 Kč