Novinky

Gerda Blank pokřtí Numbers – Brno má CD, Praha vinyl

Album tohoto původně novozélandského dua vychází po třech letech jejich hraní po Evropě. V Brně se chystá křest CD za hostování spřízněných The Pooh, v Praze proběhne křest vinylu a sestavu kapel doplní Dirty Blondes.

Rhys (Nový Zéland) a Stuart (Velká Británie) na svém druhém albu Numbers hrají něco jako noise-rock. Jaký? Neptejte se jich – neznají odpověď. Rhys by vám možná řekl, že vychází ze zvyku dělat si věci sám, z novozélandského labelu Flying Nun, post-punku nebo kraut rocku. Stu by možná řekl něco o post-hardcoru a špinavém groovu. Ať tomu říkáte jakkoliv, je to dobré. Ale neptejte se jich. Přijďte se na ně rovnou podívat.

Muzikanti se na Numbers tematicky věnují deziluzi, zklamání, znechucení, odcizení a apatii. „Je to rocková deska, kterou není vždy snadné poslouchat, ale která nabízí dostatek melodií. Po krajích je okoralá, jako by měla být každá dobrá rocková hudba, ale ve svém srdci má svědomí. Snažit se předat témata k diskuzi je důležité, neboť odpovědi se jinak než přes dialog nedostaví. Samotná hudba nikdy nestačí. Lidé nejsou cifry, i když jsou tak stále více bráni. Jako střelivo. Pro děla, pro kanceláře, pro nákupy, pro práci. Vložit, vystřelit,“ říkají Gerda Blank.