Novinky

Do Prahy se vrací bastard kapel Mogwai a Electric Wizard

Aktuální pětičlenná sestava bude doplněna hostujícími hudebníky a nové dvojalbum, přestože vychází teprve na konci ledna, sklízí nadšené ohlasy. Předkapelou bude tuzemský projekt Rouilleux, který představí debutovou desku Zugzwang.

 

Crippled Black Phoenix dali dohromady v roce 2004 Justin Greaves (mj. Electric Wizard) a Dominic Aitchison (Mogwai) a debut A Love of Shared Disasters, produkovaný Geoffem Barrowem (Portishead), vyšel o dva roky později na labelu Invada Records. V té době už Crippled Black Phoenix dávno nebyli jen two men show; jejich line-up je stále se měnící přehlídkou zajímavých hostů a hudebních talentů. Pouze vokál propůjčuje už od začátku Joe Volk z bristolských Gonga a nově také Belinda Kordic z Killing Mood.

Ochutnávka v podobě skladby A Letter Concerning Dogheads:

Progresivní rock, freak folk, post-rock, doom. Vyberte si; žánrové zařazení Crippled Black Phoenix je nekonečné. Libují si v netradičních nástrojích, stejně jako epických konceptech: (Mankind) The Crafty Ape je rozdělena na tři velké části a najdete na ní banjo, synťáky, slide kytaru, pilu i samply.

Crippled Black Phoenix(uk) + Rouilleux (cz)
Středa 28. března 2012
Praha - Klub 007 Strahov

Photo: Crippled Black Phoenix by Terrorizer