Novinky

Březnové EuroConnections budou v režii I Heart Sharks a Dikolsona

Dráhu samostatného elektronického multiinstrumentalisty začal Filip pozvolna sbírkou remixů kapel jako Radiohead, Sunshine nebo Umakart. Během přípravy debutového alba vyprodukoval mimo jiné soundtrack k filmu Den draka (2010) nebo hudbu k tanečnímu a vizuálnímu představení Indefinite Kingdom (2010, Tokio).

Poslechněte si album The Bear is Sleeping Now:

Před rokem provětral Filip Míšek stojaté domácí vody se svým sólovým projektem Dikolson. Po třech letech nahrávání ve světě a spolupráci s mnoha zajímavými kolegy, přišel konečně s debutovým albem The Bear Is Sleeping Now, který se setkal s vlnou pozitivní kritiky a vysloužil si nominaci na hudební cenu Apollo. Promyšlené album plné složitých struktur, na kterém se pracuje s neobvykle rozsáhlou paletou živých dechových nástrojů, nebylo snadné přenést na pódia. Příprava živé koncertní verze této desky trvala další rok, během kterého sbíral Dikolson nové hudební zkušenosti na Islandu.

Živě představí svou debutovou desku na březnových EuroConnections v Paláci Akropolis jako předskokan německých I Heart Sharks.

EuroConnections: I Heart Sharks (DE)+Dikolson (CZ)
Čtvrtek 29. března 2012 od 19:30 hodin
Praha - Palác Akropolis