Novinky

Eart se vrací do Prahy, zahrají 30. března v Dobešce

Earth urazili za dobu své existence obrovský kus cesty. Kapelu založili v roce 1990 v Seattlu Dylan Carlson (rocková historie si ho zapsala hlavně coby nejlepšího přítele Kurta Cobaina a bohužel i coby majitele pistole, která nakonec prostřelila Cobainovu hlavu) a Slim Moon, zakladatel labelu Kill Rock Stars. Sestava se v průběhu dalších let postupně měnila, ale zvuk Earth zůstával stejný: nelidsky pomalá, monotónní zvuková vrstva, jejíž poslech byl výzvou i pro ty nejotrlejší fanoušky.

Jenže Earth nikdy nezůstávali na místě. Už dříve tušená proměna naplno rozkvetla na desce z roku 2005 s názvem Hex (Or Printing In The Infernal Method), což bylo první album Earth pro Southern Lord. Ubrání hlasitosti a větší příklon k ambientu jen zvýraznil klenutou stavbu jednotlivejch písní (ano, tohle slovo k Earth sedí stále víc a víc) a zároveň prohloubil jejich magickou naléhavost. Tenhle trend dovršili Carlson a spol. na albu The Bees Made Honey In The Lion´s Skull a pokračují v něm na aktuálních opusech Angels of Darkness, Demons of Light I. (2011) a Angels of Darkness, Demons of Light II. (2012). Z jednolité kytarový stěny najednou vystoupily detailně vykreslené ornamenty, jejichž síla bere dech a dodává muzice Earth téměř meditační charakter.

Před Earth vystoupí 30. března na Dobešce stylově spříznění Mount Eerie a O Paon. Koncert začíná v 19.00 a vstupné je 350 Kč.

EARTH (USA, Southern Lord)
MOUNT EERIE (USA)
O PAON (CA)
Pátek 30. března 2012 od 19:00
Praha – Divadlo Dobeška
Vstup 350 Kč