Novinky

The Brandt Brauer Frick Ensemble přiveze album Mr. Machine již v pátek

V pátek The Brandt Brauer Frick Ensemble přijedou poprvé do Prahy v plné sestavě na Red Bull Music Academy Prague Session a Conference. Představí především materiál z aktuální skvelé desky Mr. Machine (), zabrousí ovšem i do debutového alba You Make Me Real. Obě desky vyšly na prestižním značce !K7.

POSLECHNĚTE SI CELÉ ALBUM MR. MACHINE

Daniel Brandt, Jan Brauer a Paul Frick spolu tvoří už čtvrtým rokem. Po zkušenostech v jiných projektech dostali chuť vytvořit něco naprosto jiného a podle všeho se jim to povedlo. V době, kdy za většinou elektronických projektů stojí jeden člověk s notebookem se svítícím jablkem, působí band s hudebními nástroji jako svěží vánek. Všichni tři jsou navíc ostřílení muzikanti. Jména Daniela Brandta a Jana Brauera najdete pod skladbami projektu Scott, Paul Frick vystudoval hudební kompozici na umělecké univerzitě v Berlíně. I on ovšem také našel zalíbení v elektronice.

Jako předkapela berlínského projektu se představí český projekt SEED - V ! (Oozlum) & Mike H. Po koncertech se v kavárně Paláce Akropolis nad hlavním sálem uskuteční asi půlhodinová debata s trojicí Daniel Brandt, Jan Brauer a Paul Frick o jejich tvorbě a pohledu na muziku. V rámci ní také čeští a slovenští zástupci Red Bull Music Academy Linda Hammelová, Nailer a DJ Junior, aby tento hudební workshop představili a poradili, kde najít přihlášku a co pro účast udělat. Už 2. dubna totiž končí aplikační fáze na akademii, která se letos na podzim uskuteční v New York City.

Po koncertech projektů The Brandt Brauer Frick Ensemble a SEED se také rozjede mejdan až do rána. Divadelní bar i malou scénu ovládnou DJs a MCs. Konkrétně slovenský matador hiphopové scény DJ Vec, talentovaný DJ Junior a dále DJs Blue Black, Limyth v doprovodu MC Lindee a DJ/MC Anya aka Sister Soul.

Red Bull Music Academy

Red Bull Music Academy je vysněný workshop pro muzikanty, producenty, lovce vinylů, zpěváky, MCs, orchestrální skladatele či třeba digitální beatmakery. Bez omezení žánru a profesionality. Mladí lidé se účastní přednášek světových legend, (spolu)práce ve studiích pod vedením zkušených mistrů, nezapomenutelných nočních jamů a živých vystoupení s tou nejlepší atmosférou. Je to o unikátních zážitcích se stejně naladěnými lidmi z různých koutů světa. Hudba může být smysluplnou celoživotní náplní i v Česku. Kreativita je zde jediná měna, hudba, kterou žijeme a za kterou si stojíme.

Během posledních patnácti let obletěla Red Bull Music Academy svět. Nálož kreativní inspirace rozdávala tvůrcům hudby ve městech jako Madrid, Dublin, Berlín, Londýn, Kapské Město, Řím, Seattle, Melbourne, Sao Paulo či Toronto.

Uzávěrka přihlášek na letošní Red Bull Music Academy končí 2. dubna.