Novinky

Právě vychází na vinylu: Prince of Tennis - Urbi et Orbi

Zpěvák a kytarista Prince of Tennis David Volenec je "pamětníkům" znám jako vokalista dreampopové kapely Sebastianas, která zanechala jediné album Blue z roku 1993, ale také jako zpěvák další zasadní kapely 90-tých let: Colorfactory. Honza Čechtický, který ve výše zníněných kapelách obsluhoval baskytaru, stojí za slávou kapely Ohm Square. Jěště před POT ale David u Starcastic debutoval jako host na deskách Bonuse, na albu Konec Civilizace zpívá ve skladbě 2540 a na Náměstí míru hostuje ve skladbách Životopisy a To neni, kde ke zpěvu přidal i kytaru a klávesy.

Kapelu Prince of Tennis si prý David Volenec a Honza Čechtický udělali z čiré radosti a bez jakýchkoli ambicí. Oba kdysi prošli zásadními kapelami české hudební scény (Sebastians a Colorfactory) a do třetice všeho dobrého se potkali právě jako princové elektropopu. Přestože koncertují, mluví, a nakonec i vydávají zřídka, jejich první EP Camping in North Ikea z roku 2010 i loňská už dlouhohrající Urbi And Orbi jsou považovány za nejvýznamnější počiny současné české hudební scény.

Právě deska Urbi And Orbi byla nominována mezi 7 kandidátů na nově vzniklou cenu české hudební kritiky Apollo a pravidelně se objevuje i v dalších výběrech a na blozích nejen v Česku, ale jako jedna z mála tuzemských produkcí i v cizině.

Deska právě v těchto dnech vychází u Starcastic na vinylovém nosiči.