Novinky

Eagles of Death Metal si zaletí v červnu do Meetfactory

Deathmetal není nějaký subžánr pro ty, kteří propůjčují své uši střednímu proudu a nad metalem se ušklíbají, přičemž nejspíš v životě deathmetalovou skladbu neslyšeli. Při chropotu zkázy v téhle hudbě by nejspíš omdleli - a proto ji tak zbožňujeme!

Deathmetal je extrémní forma metalu, který se zrodil v osmdesátých letech z příbuzných žánrů jménem thrashmetal a blackmetal. Hlavní vliv na vývoj tohoto žánru lze přičíst americké trashmetalové kapele Slayer. Jejich album Reign in Blood popsal časopis Kerrang jako "nejtvrdší v historii". Deska se stala vzorem pro stovky deathmetalových kapel.

Dnes se deathmetal mísí s undergroundem a hudebním vkusem mladší generace. Metalcore se stal hodně populárním směrem a z deathmetalu se vyvinul jeho podžánr s názvem deathcore. Výsledkem je muzika s bicími, které se ženou dopředu jak splašené, s chropotem, ale také s ječákem, melodickými tóny i zlomy. Deathmetal nikam nemizí, je tady navěky, vyvíjí se a přetváří se v nové a nové zvuky. Probuďte se a poslouchejte!

Toto není PR kalifornské kapely Eagles of Death Metal, která vystoupí 19. června v pražském klubu MeetFactory, ostatně oni sami mají s deathmetalem společný jen název, ale nikdy přece není od věci dozvědět se něco nového. Eagles of Death Metal po třech letech opět míří do Prahy a stejně jako tenkrát to zcela jistě bude parádní pařba!

Koncert pořádá MeetFactory ve spolupráci s agenturou D Smack U Promotion.

Vstupenky za 450,- Kč + poplatky v prodeji od 16. 3. 2012 v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal. Na místě v den koncertu pak za 550,- Kč.