Novinky

Child Abuse a Staer představí v brněnském Boru svůj novinkový materiál

CHILD ABUSE (Brooklyn/NYC, USA)

Child Abuse pochází z Brooklynu - scény, která představuje dokonalé podhoubí pro hudební experimenty. Tohle listener unfriendly trio vydávající na Lovepump Records(Genghis Tron, Health, Crystal Castles, Aids Wolf, Pre) je typickým produktem. Rozsekaná brutalita ranných Daughters, hravá hlukařina Aids Wolf nebo Ex-Models a těžká polámaná rytmika Meshuggah. Při živých vystoupeních tihle floutci usilují o protržení ušních bubínků publika, kterými se chtějí dostat na Jamajku. Jejich toxický audiokoktejl přitom neodbytně pudí k tanci, při němž máš do zornic otisknutou duhu poskládanou ze všech možných odstínů zelené, a cítíš, že tvé tělo je jen dalším nástrojem velké hudební neřesti. A všichni kolem pořád jenom luskají prsty. Koncertní setkání s Child Abuse může přivodit neplodnost. Otestováno na pražském publiku.

STAER (Stavanger, NOR)

Instrumentální burácivé blues od dřevorubců, kteří možná mají úctu k tradici, ale rozhodně nemají chuť ji hrát. Hudba Staer je plná důmyslně poskládaného kytarového vazbení a přitom je přívětivě melodická, i když jsou ty melodie poněkud rezavé a skřípou. Staer hrají surf rock z lesa, kterým vibruje groove a hypnotická zatěžkanost norských experimentátorů Ultralyd a Noxagt a místy lichá rytmika Keelhaul nebo pozdních Zu. Staer na tomhle tour představí svůj debut, který právě vydává Gaffer Records ve spolupráci s Discorporate Records.

MICROVOMIT (České Budějovice, CZ)

Celebrity českobudějovické scény Noise Assault Agency Budweis opět atakují Brno, protože v každém správném promo materiálu někdo něco atakuje, a oni to navíc mají v názvu, pokud si toho někdo nevšiml. Tentokrát s improvizační noise rockovou skupinkou. Od tria Ciiikal (Depakine Chrono)Sokol (Soxol, Nuly) a Dojč (Pregnant Mutant) se dá očekávat všechno, jen ne večer při vonných tyčinkách.

Hlučný večírek zakončí AVA djs.

Jedinou další českou zastávkou Child Abuse a Staer bude Praha. Kromě nich v sobotu 17. března v klubu K2 vystoupí Negero a NOT!. Víc informací ZDE.

event @last.fm, event @Facebook