Novinky

Legendární The Mission se vrací do Prahy

Skupinu The Mission, která patří k nejvýznamnějším představitelům gothic rocku, založilo v roce 1986 výše zmíněné trio Hussey-Hinkler-Adams, bývalí členové The Sisters Of Mercy. Za svoji kariéru, vícekrát přerušenou personálními změnami či touhou hyperproduktivního Husseyho po vlastních projektech, vydali jedenáct studiových alb, z kterých se nejedno navždy zapsalo do dějin světové rockové hudby. Vzpomeňme alespoň Carved In Sand (1990), Masque (1992) a Neverland (1996) z doby, ve které The Mission asi nejvíce zasáhli tuzemské publikum.

Odehráli stovky koncertů bezmála po celém světě, vystupovali s The Cult, Cure i U2 a v devadesátých letech patřili k hlavním lákadlům největších evropských festivalů.

Naštěstí Husseyho závislost na The Mission byla vždy tak silná, že opakovaně podněcoval své kolegy k reunionu. Z jejich zatím posledního návratu na scénu vzešlo před právě anoncovaným turné i album Dum Dum Bullet (vydané v roce 2010), které potvrzuje, že The Mission v uplynulém století rozhodně neřekli vše.

Vstupenky na červnový koncert jsou v prodeji v distribučních sítích Ticketportal a Ticketpro za 890 korun a v kavárně Paláce Akropolis za 870 Kč.

Foto: Duncan Bryceland