Novinky

Still Corners na Sedmičce už za týden!

Bylo to jedné mlhavé a temné noci, když autor kapely Still Corners Greg Hughes poprvé upřel zrak na zpěvačku Tessa Murray, když se ztratl v londýnském metru. Ideální moment pro amerického muzikanta, který přijel do Londýna udělat hudební kariéru.

Hughes je oddaný filmový fanoušek, jeho první deska Remember Pepper připomíná mladistvou francouzskou Novou vlnu a italské horory. Film vidí jako hlavní inspiraci – od projekcí na koncertech (vytvořených členem kapely Leonem Dufficym) ke graciéznímu plynutí skladeb jejich debutového alba Creatures of an Hour (říjen 2011). “V určitých filmech jsou jisté momenty, ve starých hororech nebo v cizích filmech, které člověk vídá. Mají určitou atmosféru a napětí. Jen to, jak jde dívka k vlaku, má neuvěřitelnou atmosféru. Ve všech těch krátkých scénách je napětí. K tomu jsem se chtěl vrátit. Vzít to a dát do písničky,” říká Hughes.

Album se nahrávalo v jeho studiu v Greenwichi a v každém detailu desky se skrývá ďáblík. Šeptaná intimita se spájí s emocionálními plochami Ennia Morriconeho. Hughes vytváří na pohled jednoduché písničky, které působí jako polozapomenuté sny. První singl Cuckoo září ve své jednoduchosti, s rytmem bubnu, duchařskou kytarou, varhanami a hlasem Murrayové jak z onoho světa, který se ptá “ Chtěla bych číst tvé myšlenky...dokážeš číst ty mé?

Still Corners (UK)
Středa 14. března od 19:30
Praha - Klub 007 Strahov
Vstupenky za 200 Kč + poplatky jsou k zakoupení v síti Ticketpro, na místě v den koncertu za 250 Kč.