Novinky

The Duke Spirit představí v Praze i nejnovější album Bruiser

Sestava Liela Moss, Toby Butler, Luke Ford, Olly Betts a Marc Sallis londýsnké party The Duke Spirit strávila několik posledních měsíců loňského roku vybrušováním svých písniček do ostří bojového meče. Po dvouletém turné ke své úspěšné předcházející desce Neptune se pak kapela v polovině roku odebrala do svého nového londýnského studia, aby zde natočila zbrusu nové písničky.

Motorem nahrávání se stala směs hudby, která je pro kapelu věčnou inspirací - hudba lidí jako jsou Robert Fripp & David Bowie, Roxy Music a Depeche Mode. Hudební směřování kapely dostává minimalistický charakter a Liela Moss o tom říká, "skladby jsou textově i hudebně vedeny podivnými harmoniemi, které přicházejí nečekaně, transientní špetky tonální magie a krátká kytarová sóla, která řeknou své a zmizí."

Po pár měsících práce ve studiu kapela vzala své nové nahrávky a odjela do Los Angeles, aby desku dokončila s producentem Andrew Schepsem (Johnny Cash, Chilli Peppers, Metallica).

Bruiser (Rváč) je pro třetí album kapely vhodný titul  - hudebně jde o kolekci ječících kytar, žhavých riffů a mocných bicích. Moss to perfektně shrnuje: "Bruiser je drsné milování. Bruiser je řád biblického anděla, který pěje planoucí chválu. Bruiser je smyslové stvoření nebo démon lesa…jen se podívejte na toho berana na obalu desky!"

Kapela The Duke Spirit v Praze vystoupila již v roce 2007, kdy ve velké Lucerně předskakovali americkým Incubus. Tenkrát je z podia vyprovodil nadšený potlesk. 11.března však přijíždí do Lucerna Music Baru ke svému samostatnému koncertu. Jako předskokan vystoupí  německá indierocková kapela [pi !].

The Duke Spirit (UK)
Neděle 11. března od 20:00
Praha - Lucerna Music Bar
Vstupenky za 300 Kč + poplatky jsou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, v pokladně LMB bez poplatku. V den koncertu na místě za 400 Kč.