Novinky

Nový videoklip: Caravan Palace – Rock It For Me

Když před třemi lety svět procházel svým největším nadšením z retra, objevila se ve Francii kapela, která se trefila do noty milovníkům sentimentu, ale i těm, kteří dávají přednost electronice. Smíchala obojí, z čehož kupodivu nevzešla nudná sága o tom, jak z osvědčeného swingu vytřískat co nejvíc a zalíbit se rádiím. Podařilo se jim najít rovnováhu mezi starým a novým, mezi gramofonem a empétrojkou.

Caravan Palace idealizují a ironizují třicátá léta, jak jen to jde. Jsou současní a přitom mile nostalgičtí. Vě hře je opět jejich plechový maskot, který se ale tentokrát z vesmírného návštěvníka, jakým byl v Suzy, mění v obránce planety, jež je napadena hordou létajících talířů. K tomu mu hrají Caravan Palace a nutno říct, že mu zahrají „tu jeho“.

Aktuální klip je kompletně animovaný. Už předchozí dva si s animací pohrávaly, teď dostal styl Caravan Palace konkrétní podobu v kresbě Uga Gattoniho, začínajího francouzského výtvarníka a grafického designera. Jeho tvorba zavání komiksem, jak tím západním, tak japonským; pracuje hlavně na černobílých grafikách, ve svých pracech se inspiruje Dalím. Jeho zatím největším úspěchem před videem pro Caravan Palace jsou rozjásané kresby v reklamě na Nissan Qashqai.

Video si pohrává s odkazy na klasické sci-fi, na komiks, který v meziválečné éře dostával konkrétní podobu. Asi by se Čapek divil, jak velký kus cesty urazilo jeho R.U.R., nebo tvůrci legendárního King Konga, když na vrcholu Eiffelovky skončí robot, namísto gorily na špici Empire State Building.

Caravan Palace opět předvedli, že mají nadhled, humor, že je jejich hudba šíleně baví, že nevyčerpali svůj potenciál na prvních dvou hitech. Dnes jim vychází druhé album Panic, které slibuje (už podle podzimního EP Clash) další dávku odvážné a zábavné hudby.

Jen ať armagedon přijde, hlavně ale ať k tomu hraje swing.  

Caravan Palace – Rock It For Me
Album: Panic (2012)
Délka: 3:00
Režie: Guillaume Cassuto, Ugo Gattoni, Jeremy Pires