Novinky

Rock Café Contest pokračuje dnes únorovým kolem!

KLIKA
Kapela Klika vznikla v roce 2007. Hraje především vlastní tvorbu založenou na melodiích a kvalitních českých textech. V jejím ansáblu se vyskytují dvě kytary, basa, bicí a saxofon. Ze složení kapely je patrná inspirace kapelou Mňága a Ždorp. Klika již předskakovala mnoha zvučným jménům: Znouzectnost, Medvěd 009 atd. Za dobu své existence vydala dvě demo nahrávky - Hořkosladká (2008) a Pozor, dědci (2009). Nyní vydává desku s názvem Nevim! Dál..., na které najdete 12 nejlepších písniček.

LOST IN NEW YORK
Kapela Lost in New York vznikla v roce 2009 v Modřanech. Zakládajícími členy byli Tomáš Reif (zpěvák a housle), Jan Mrňák (sólová kytara) a Ondřej Jesenský (druhá kytara). Zprvu se kapela zaměřovala především na klidnou, houslemi naléhající hudbu, postupem času se však její hudební žánr začal obměňovat. S příchodem zpěvačky Báry Schmidtové v roce 2010 byla výrazně obohacena vokální stránka kapely. Poslední přibyvší člen, bubeník Karel Stejskal (příchod 2011), přinesl zcela nový vítr a obohacení stylu. Kapela už dlouho po bicích toužila a tak jejich příchod vyvolal a podpořil vlnu nových nápadů a experimentů. Bára Schmidtová také začala hrát na basovou kytaru a tím byl celkový obrat a změna hudebního žánru dokonána.
Kapela dnes existuje v následujícím složení: Tomáš Reif- zpěv, housle, text, Bára Schmidtová- zpěv, tanec, baskytara, Ondřej Jesenský- kytara, Jan Mrňák- sólová kytara, Karel Stejskal- bicí

iDolls
Na konci roku 2009 se sešli ve zkušebně, ze začátku roku 2010 začali koncertovat. Garážová kapela, která po vzoru Lucie, Nirvany, MUSE a jiných velikánů skládá melodické písně s českými texty. Hraje v tříčlenném složení basa, bicí, kytara – zpěv. V jejich repertoáru si přijde na své každý, kdo má rád kytarovky s nádechem poprocku až grunge.

Rock Café Contest:KLIKA, LOST IN NEW YORK, iDolls
Pátek 24. února od 19:30
Praha - Rock Café
Vstupné 50 Kč