Novinky

Emika vystoupí v MeetFactory již zítra

Ema Jolly alias Emika se stala velkým objevem elektronické scény loni – poté co vydala debutové album Emika. Na něm překvapuje novým, nekonvenčním zvukem elektronických podkresů a výrazným, jakoby zastřeným vokálem, který dodává její"hudbě naléhavé hloubky. Její hudební styl nespecifikují ani weby, které si na škatulky potrpí, jako např. Myspace. Poslechněte si skladbu 3 hours, která byla nasazena do hitparády Radia 1 na sklonku roku, nebo skladbu Hit Me, kterou mohou posluchači běžně slýchat z éteru. A přijďte si Emiku poslechnout naživo 24. února do MeetFactory.

Vystoupení Emiky doprovodí slovenský skladatel a DJ Stroon. S Emikou mají společný cit pro melancholii a pro objevování nových, dosud neslýchaných hudebních sfér. Stroon má, podobně jako Emika, klasické hudební vzdělání, které časem transformoval právě do současného elektronického zvuku. Abstraktní rozměr jeho skladeb je snad to jediné, co jeho současnou tvorbu s klasickou hudbou pojí. EP Stroona Smithereens si můžete poslechnout na Soundcloud profilu labelu Exitab.

Stroonovo vystoupení doplní o vizuální složku VJ Stix, který si ve svých projekcích hraje s geometrickými tvary a s přírodními motivy. Protože Stroon si na vizuální složku umění potrpí – každá skladba jeho nového EP je doplněná o abstraktní malbu – můžete se těšit na rytmické a atmosférické souznění zvuku a obrazu.

Koncert začíná ve 20:30. Vstupenky k dostání za 250 Kč + poplatky v předprodejích Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream. Na místě za 350 Kč.