Novinky

Tři roky utekly, Jazzanova za týden znovu zahraje v Praze

Nevýraznější představitelé nu-jazzové scény doplnění plnohodnotnou koncertní kapelou včetně zpěváka Paula Randolfa, se chystají vzít posluchače na fantastický výlet po krajinách jazzu, soulu, latina až k hip hopu a současné elektronické hudbě. A to vše ve znamení elegance a šarmu jak se na milovníky dřevního jazzu sluší.

Hudba Jazzanovy má hluboké kořeny v dřevním jazzu či soulu, tyto styly ale spojují s klubovou současností elektronické hudby či hip hopu a fascinací latinskou Amerikou. Tento unikátní mix dodává jejich nahrávkám nadčasovou kvalitu a pochutnají si na nich hudební labužníci, kteří svůj vkus nenechají omezovat škatulkami. Za více než 13 let existence vznesla Jazzanova do klubové hudby eleganci a precizní muzikálnost, z ní si naopak vypůjčili citlivost pro taneční rytmy. Respekt sklízí z obou táborů, čehož důkazem je pozvání na jazzový festival v Montreux. Ať už ale hrají pro jazzmany nebo v klubovém undergroundu, cíl mise je vždy stejný – slovy Alexandra Barcka: „Naše hudba bere posluchače na výlet“.

Jestli byl tým Jazzanova na konci devadesátých let známý hlavně díky prvotřídním remixům (4Hero, Ursula Rucker ale i Lenny Kravitz), pak debutové album In Between z roku 2002 z nich udělalo nekorunované krále nu-jazzu. Svoji posedlost lovců obskurních vinylů dokázali přetavit v původní hudbu, která je stejně precizní jako svůdná. Jazzanova ale nikdy nestojí na jednom místě. Poslední album Of All the Things nahráli téměř bez použití samplů ve spolupráci se studiovými hudebníky. Nová nahrávka, které se mají objevit v průběhu února, jistě odhalí další možnosti berlínské formace Jazzanova.