Novinky

Divadlo Dobeška přivítá 19. února Justina Sullivana

Jestli na nějakou současnou kapelu dokonale sedí přívlastek „kultovní“, pak jsou to jedině New Model Army. V současnosti pětice, jejímž lídrem je právě charismatický zpěvák a kytarista Justin Sullivan, k sobě poutá své fanoušky doslova na celý život, ne jen na krátké období slávy. New Model Army vznikli v roce 1980 v Bradfordu a okamžitě zaujali naléhavým mixem punku, folku a rocku, který vygradoval na albu Thunder And Consolation (1989), kterému dal jindy rezervovaný britský tisk nálepku "London Calling postpunkové generace“. Kapela se kromě originálního a jedinečného zvuku (který pak ke komerční dokonalosti dovedli třeba The Levellers) prezentovala i nesmlouvavým politickým postojem, kvůli kterému například členové New Model Army několik dlouhých let čekali na americká víza.

Přes personální zemětřesení i předčasnou smrt bubeníka Roberta Heatona v roce 2004 se kapela prokousala v plné síle až do roku 2009, kdy šokovala vynikající deskou Today Is A Good Day, kterou představili i v Praze na strhujícím koncertu v Paláci Akropolis. A přesně na den po dvou letech se do Prahy vrací i Sullivan, aby předvedl skladby New Model Army v intimním podání. Dobeška je pro koncert tohoto typu ideálním místem.

Před Justinem Sullivanem a Deanem Whitem vystoupí Aran Epochal, sólové alter ego Adama Nenadála, frontmana Gnu. Aran Epochal sází na hluboký, zadumaný zvuk akustické baskytary, ambientní podklady a repetitivní figury, vytvářející působivé zvukové krajiny. Koncert začíná už v 19.00.

JUSTIN SULLIVAN + DEAN WHITE (FROM NEW MODEL ARMY); support: ARAN EPOCHAL (CZ, Silver Rocket)
Neděle 19. února 2012 od 19:00
Praha – Divadlo Dobeška
Vstup: 250 Kč