Novinky

Festival La Película láká na fantasy, horor i oscarový animák

V sobotu bude v rámci přehlídky naposledy uveden celovečerní animovaný film nominovaný na Oscara Chico a Rita, jejž podkresluje žhavá tradiční kubánská hudba a americký jazz. Večer vtrhnou do Světozoru Vetřelci - napínavý hororový snímek v hollywoodském stylu s Clivem Owenem v hlavní roli. Sobotní večer bude patřit také očekávanému snímku se 13 nominacemi na výroční ceny Goya A také déšť s Gaelem Garcíou Bernalem, jenž reflektuje postavení indiánského obyvatelstva v současné Latinské Americe. Sobotní program odlehčí milostný příběh Bratranci, který nabízí lék na vyléčení bolesti z rozchodu.

V neděli budou filmová plátna v malém a velkém sále Světozoru patřit mimo jiné fantasy, ve které se mísí pohádkový svět s hrůzyplnými výjevy ve stylu Pána prstenů: Mystikal. Dále bude uveden film Blog, který se věnuje fenoménu sociálních sítí a dává nahlédnout do stylu života současných teenagerů. Jedním z posledních festivalových snímku bude psychologické drama Amador, které servíruje s notnou dávkou černého humoru příběh ženy, jež se snaží udržet si za každou cenu zaměstnání.

Více informací k jednotlivým filmům je k dispozici na webu festivalu. Všechny filmy jsou uváděny s českými titulky.

V příštím týdnu se festival La Película stěhuje do brněnského kina Art, kde bude probíhat od 20. do 26. února. Program a rezervace vstupenek jsou k dispozici na ww.artabakala.cz.

Víkendový program festivalu La Película:

18. 2. / sobota
14:00 Chico a Rita, Javier Mariscal, Fernando Trueba
14:30 Cyrano Fernández, Alberto Arvelo
16:00 Bratranci, Daniel Sánchez Arévalo
16:30 Cokoliv si budeš přát, Achero Mañas
18:15 Vetřelci, Juan Carlos Fresnadillo
18:30 Vozík, Marco Ferreri
20:30 A také déšť, Icíar Bollaín
20:45 Viridiana, Luis Buñuel

19. 2. / neděle
16:15 Mystikal, Ángel Alonso
16:30 A také déšť, Icíar Bollaín
18:15 Blog, Elena Trapé
18:30 Páskové, Carlos Saura
20:30 Amador, Fernando León de Aranoa
20:45 Dny moci, Román Chalbaud