Novinky

Emiku v MeetFactory uvede Stroon s VJ Stixem

Na EP v podobě usb disku doplňuje každou skladbu unikátní obraz a adjektivum "malba zvukem", přiřazené Stroonově tvorbě, tak získává nový rozměr. Stroon se věnuje hudbě už od svých čtrnácti let a za tu dobu vystřídal mnoho různých žánrů. Sám hraje na vibrafon v jazzovém projektu Shot in the Dark a v poslední době tvoří hudbu s přesahy do post-dubstepu. Ve své tvorbě projevuje – podobně jako Emika – smysl pro melancholii a abstrakci a rovněž s oblibou překračuje hranice zavedených hudebních škatulek. Tvoří přitom dynamické, abstraktní hudební koláže, které provokují k pozornému poslechu, ale podle slov jejich autora se na ně dá také tančit.

K pražskému vystoupení Stroona se pojí jedna adrenalinová historka: těsně před tím, než potvrdil své vystoupení v MeetFactory, mu ve vlaku kdosi ukradl batoh nejen s laptopem, ale také se záložním diskem, na němž měl Stroon veškerou svou hudbu. Po krátkém zamyšlení s vystoupením souhlasil: můžete se tedy těšit na unikátní zbrusu nový mix tohoto hudebního chameleóna.

Eklektická hudba skladatele Stroon potěší každého posluchače, který prahne po nečekaném, novém zvuku. Přijďte se 24. 2. podívat do MeetFactory a zjistit, která poloha slovenského producenta vám sedí nejlépe. Jeho hudební vystoupení doprovodí VJ Stix, který připravil projekci speciálně pro tuto příležitost: geometrické tvary a obrazy krajiny rytmicky doplní Stroonovu hudbu.

Stroonovo EP Smithereens naleznete k poslechu na jeho Soundcloud profilu: