Novinky

Pjoni zahájí své české turné v brněnském Boru ve středu 22. února

Pjoniho dlouho ohlašovaný sólový debut je konečně venku. Album se jmenuje Cloud No Raisins a vychází ve vydavatelství Exitab, která zastřešuje několik dalších progresívních jmen bratislavské scény (Stroon, Gwerkova, Teapot...). Jde o poměrně osobně laděnou kolekci. Najdete na něm elektroniku, ale taky Pjoniho akustickou tvář opírající se hlavně o kompozice pro čelo a charakteristický vokál. Kromě jiného album nabízí i akustickou verzi skladby So Sorry, která se objevilajiž na debutovém vinylu Ink Midget & Pjoni.

Po jejich předskakování Bibio na Education Parties a společném koncertu s WWW v pražské MeetFactory, se Pjoni v rámci československého turné opět vrátí i na česká pódia. Koncerty se ponesou v duchu téměř absolutní tmy. Podle Pjoniho slov zvuk alba ovlivnila především islandská čelistka Hildur Guđnadóttir, které Pjoni se svým multimediálním projektem lowii předskakoval na jejím nedávném koncertě v Bratislavě.

Poslechněte si Cloud no Rising prostřednictvím Pjoniho Soundcloud profilu:

Singl Mummy si můžete zadarmo stáhnout zde.

Pjonimu předskočí nejnovější anglický objev Exitabu. Ačkoliv Aches a.k.a. Jonny Fox pochází z rodiště legendárního labelu Warp, už jistý čas produkuje a žije v Bratislavě. Melancholické kytarové skeče, ambient poddávající se future garage, ozvěny Mount Kimbie i Forrest Swords … i tak by se dalo charakterizovat jeho debutové EP Fine Tongue.

V Brně se o místní support postarají Glad To Get Away. Tuto trojici spojuje láska k outsider-folku páně Jandeka, jehož tvorbě svými koncerty důstojně vzdávají hold. Nahrávka sice není, ale v poslední době jste je mohli například slyšet jako předskokany Australanů HTRK.

Slovenský line-up doplní Filip Míšek aka Dikolson, který představí živou verzi svého oceňovaného alba The Bear Is Sleeping Now.

Exitab Tour In The Dark: Pjoni / Aches / Yvris
22.2. Brno / Boro w/ Aches, Yvris, Glad To Get Away
23.2. Praha / Café v Lese w/ Aches, Yvris
15.3. Košice / Tabačka w/ Aches, Dikolson
16.3. Žilina / Stanica w/ Aches, Dikolson
7.4. Bratislava / KC Dunaj w/ Aches, Dikolson, Yvris

Pjoniho album v limitované edici

Cloud No Raisins vychází v limitované edici 200 kusů a jak je na Exitabu zvykem, opět jde o úzkou spolupráci hudby a vizuálního umění. CD je zabaleno v speciálně vyhotoveném papírovém bookletu. K dostání bude od 25. února na pultech prodejny Rekomando v Praze, na koncertech, nebo si jej můžete objednat už teď prostřednictvím Exitabu, na Bandcampunebo na adrese label@exitmusic.org.

AVA, Exitab