Novinky

Nový videoklip: Feist – The Bad In Each Other

Feist cestovat baví. Po minulém videu k singlu How Come You Never Go There, které natočila na Novém Zélandě, pověsila na YouTube další videoklip, kvůli kterému musela opustit rodnou Kanadu. Natáčelo se v Mexiku. Malá dramata, jež prožívají jen jejich aktéři a nikdo jiný, poskládal režisér Martin de Thurah do obrazu uzoufané společnosti rozvojového světa, která hledá (a hlavně umí najít) štěstí v maličkostech, jako je třeba ohňostroj v samém závěru minifilmu.

Inspirace velikány mexické kinematografie se zapřít nedá. Režisér navázal na jejich práci a změnil dvouhodinový formát filmu v pětiminutovou přehlídku obyčejných příběhů. Tak neobyčejně obyčejných, jaké ve svých filmech prezentuje třeba zmíněný Iñárritu (Biutiful, Amores perros). Spojitost se může nalézt i se snímkem Princ bez království Guillerma del Tora. Neutěšeně působící domy, zaprášené cesty a lidé, kteří si musejí pomoct sami. „Máme možnost podívat se na něco opravdového, co se odehrává mezi lidmi. Může to bý ztráta, touha nebo láska,“ zní jedna z vět, kterými Feist doprovázela vydání videa přes svůj twitterový účet.

Kanadská zpěvačka Feist se na hudební scéně pohybuje už od začátku devadesátých let. Za posledních dvacet roků se jí podařilo vystřídat nespočet kapel i žánrů. Nakonec se našla v indie popu, kterému dává eleganci i upřímnost. Pohrává si s popovými melodiemi a oživuje je hrubostí bubnů a kytar a neučesaností svého zpěvu. Proslavil ji singl Mushaboom z roku 2004, k němuž natočila videoklip na pražském Žižkově. Ovšem její nejpopulárnější písní je skladba 1234. Na posledním albu Metals se postupně odvrací od popové prvoplánovosti, která nastartovala její kariéru v půlce minulé dekády. Zpěvačka byla čtyřikrát nominovaná na Grammy a je osminásobnou držitelkou ceny Juno, která se každoročně udílí kanadským hudebníkům.

Feist – The Bad In Each Other
Album: Metals (Arts & Crafts Productions, 2011)
Délka: 5:45
Režie: Martin de Thurah