Novinky

Caravan Palace - Clash EP

Caravan Palace jsou zábavovou kapelou s původním francouzským šarmem a zázemím v dobách charlestonu. Electro-swing, jak ho prezentovali, uspokojil tržní poptávku a díky estetizujícím momentkám a smyslné Sonji Fernandez Velasco nebylo co kritizovat. S vydáním další desky ale nespěchají. Od plnohodnotného, poměrně chváleného eponymního alba roku 2008, přicházejí každý rok pouze se singlem. A ten poslední bohužel svědčí o ukročení od národního vyznání směrem k standardnímu disco.

EP Clash zahrnuje kdejaké elektro zkratky a hodí se spíš na parket než k poslechu. Jazzové už jsou snad jen one-shot samply. Originál singlu postrádá poctivost swingové úpravy, zvukově je redukován na počítačový sound a vyzývavost nahrazuje přímočarostí. Co hůř, podobně jsou na tom remixy – ten od Jupitera s rovným rytmem a bez nápadu (nudné intermezzo se snad nepočítá) zní trošku prostoduše a jen tak tak zachovává funky nadhled.

Silný je na celém singlu pouze track 12 juin 3049, opět s pěknou linkou Velasco a dokonce starou dobrou trubkou.  Původní úcta a láska k hitům jako It don't mean a thing (1943) se tedy ještě zcela nevytratila. Přiřazování k vysokým kategoriím stylových restauratérů Bajofondo, Gotan Project nebo Parova Stelara by si ale Caravan Palace měli zase něčím zasloužit.

Caravan Palace - Clash EP
6 skladeb (2 nové + 4 remixy)
Vydavatel: Wagram label