Novinky

Nový videoklip: Xiu Xiu - Hi

Tunu fotek, změť koček, zapálenou ruku, zapálenou panenku, zpěváka Jamieho Stewarta bojujícího s jablky, popsané chirurgické rukavice, prodavačku květin nebo policistu manipulujícího s odpadkovým košem - tohle všechno můžete zahlédnout v nejnovějším videoklipu kalifornské dvojice Xiu Xiu, který dodává termínu experimentální nový význam.

Video stvořil Jamie Stewart s umělcem a tour managerem Xiu Xiu Davidem Horvitzem a celý snímek začne dávat smysl ve chvíli, kdy se seznámíte s Horvitzovým portfoliem. Proslul například drobnými krádežemi, které později zvěčnil vodovými barvami na papír a umístil na internet, dva roky obcházel všechny čínské fast foody v New York City, aby ochutnal každou vaječnou rolku, vyzval fanoušky Xiu Xiu, aby mu poslali polairodové filmy, které později vyfotil a poslal je zpátky, nebo se vyfotil s hlavou v mrazáku, všechno uploadoval pod výrobním číslem přístroje jako hashtagem na Twitter a vyzval své followery, aby jej pod stejným hashtagem napodobili.

Spojení Stewart - Horvitz tak nemohlo vytvořit jiný snímek, než který popírá jakoukoliv známku narativu a střídá pouze v podstatě nespojitelné záběry až do plamenného finále.

Xiu Xiu - Hi
Album: Always (Polyvinyl Records, 2012)
Délka: 3:38
Režisér: Jamie Stewart & David Horvitz