Novinky

Magické rituály pištců z Jajouky poprvé v ČR!

Když Brian Jones, kytarista Rolling Stones, natočil před svojí tragickou smrtí rituální pištce z marocké vesnice Jajouka, způsobil tím světovou senzaci. Undergroundový spisovatel William Burroughs tehdy hudebníky označil za 4 tisíce let starý rock and roll band. Existence skupiny sahá do hluboké historie, vždy ji tvořili elitní hudebníci, osvobození od ostatních povinností, jejichž umění přecházelo z generace na generaci. Jejich bubny tebel i pronikavé píšťaly raita doprovázely oslavy plodnosti, které byly paralelou rituálů uctívajících antické bohy Pana či Bakchuse.

Jedná se o autentickou a fascinující hudbu navozující trans, který u posluchače dokáže změnit stávající žebříčky hodnot. Pištci okouzlili několik generací rockerů, Rolling Stones si je přizvali na album Steel Wheels. Jazzový mistr Ornette Coleman s nimi natáčel už před 40 lety, na dalších projektech se s nimi podíleli Patti Smith, Talvin Singh, Medeski, Martin & Wood, Bill Laswell i John Scofield. Prestižní časopis The Wire jejich CD The Source uvedl roku 2011 jako druhé nejlepší album roku v kategorii Global. 

SOUTĚŽ

Hrajeme o tři dvojice vstupenek na vystoupení The Master Musicians of Jajouka

Soutěžní otázka: Na jaké nástroje The Master Musicians of Jajouka hrají?

Odpovědi posílejte na mail redakce@freemusic.cz, do předmětu mailu uveďte "Soutěž - Jajouka". Podepište se celým jménem. Pokud správně odpovíte a budete mezi třemi vylosovanými, získáte dva vstupy na tuto akci.

Soutěžit můžete do půlnoci dne 28.1.2012

Pořadatelem soutěže je Freemusic.cz. Vstupenky do soutěže věnovala agentura Rachot. Výhru nelze vymáhat. Výhra se nezasílá poštou.

 

The Master Musicians of Jajouka
Pondělí 30. ledna od 20:00
Praha - Lucerna Music Bar
Vstupné: Předprodej: 360 Kč; Na místě: 390 Kč