Novinky

OFF Festival ohlašuje první jména v čele s Iggy & The Stooges

Jako vítěz vyšel OFF Festival z klání v rámci Europe Festival Award, kategorie festivaly střední velikosti, a to nikoliv nezaslouženě. Ač vedle Pohoda Festivalu či Rock for People, kteří s ním stanuli v pětici vyvolených, působí jako jejich menší a mladší bratr, jeho intimita ve spojení s pečlivě vybíraným line-upem z něj dělá nepochybně evropský festivalový skvost. 

Jako první vlaštovky z dlouhého seznamu umělců, kteří zavítají v termínu od 3. do 5. srpna 2012 do polských Katowic, ohlásil OFF Festival vedle legendárních zasloužilců Iggy & The Stooges, neméně zasloužilé atmosférické a pohlcující synth-punkové duo Suicide, Death in Vegas se svým chytlavým psychadelickým rockem a pro příznivce něčeho tvrdšího punkové Iceage a následovníky hardcore - Black Face. Z tak trochu jiného soudku je pak experimentální jazzový umělec Colin Stetson hrající na veliký basový saxofon. Předehřát diváky v předvečer festivalu 2. srpna pak dostane za úkol se svými mašinkami Alva Noto a Matthew Herbert.

Jako pomyslný dezert loňského (a předkrm letošního) ročníku servíruje OFF Festival půlhodinový dokument coby ohlédnutí se za rokem 2011, nově s anglickými titulkami. Prohlídka areálu s otcem OFF Festivalu, Arturem Rojekem, či záběry z jednotlivých koncertů - Anny Calvi, Primal Scream, dEUS, Mogwai, Warpaint, Low a mnoha dalších – poslouží jako krásná vzpomínka i jako příjemné a inspirativní seznámení pro OFF-nováčky.