Novinky

Na Stimul festival zavítá v březnu do Archy Soap & Skin

Jednadvacetiletá rakouská experimentátorka Anja Plaschg, která nahrává a vystupuje pod jménem Soap & Skin, se na hudební scéně pohybuje pět let. Unikátní propojení klasického písničkářství a elektronických experimentů je pak něco, co bychom mohli nazvat poznávací značkou Soap & Skin. Svůj ikonický sound, ve kterém se snoubí ozvuky Reginy Spektor na jedné straně spektra a elektronické rošády Aphexe Twina na straně druhé, poprvé naplno rozvinula na své debutové desce Lovetune For Vacuum, která vyšla v roce 2009 na značce Couch Records. V únoru 2012 vychází celosvětově dlouho očekávané album Narrow, na kterém Soap & Skin hlásí další posun vpřed a s novým albem zavítá poprvé i do Prahy.

Anja Plaschg svým intimním projevem, který je kromě debutové desky k poslechu i na dalších dvou EP, úspěšně bourá mediální obraz Rakouska jako hudebně netečné země, ze které nevycházejí aktuálně relevantní nahrávky. Svým konzistentním hudebním vyjádřením, kterému kromě jejího subtilního hlasu a elektronických dotáček dominuje především klasický klavír, se na hudební mapě zařazuje spíše k severské scéně. Přestože ale čerpá z oné proslulé skandinávské melancholie, její hudba funguje sama o sobě a v současné podobě jí patří jedna z nejvýsadnějších pozic experimentální hudby ve střední Evropě.

Vstupenky - 290 Kč předprodej, 390 Kč na místě

Předprodej vstupenek v pokladně Divadla Archa (Na Poříčí 26, Praha1, tel.: +420 221 716 333) nebo v sítích Ticketpro a Ticketportal (navýšeno o poplatky sítí).