Novinky

Vychází: Už Jsme Doma - Pohádek ze Zapotřebí znovuudělání fortelné

Původní představa byla použít originální aranže a "jen" písně znovu nahrát. Do projektu byl přizván i Jindra Dolanský. Ten se však nakonec omluvil, že již velmi dlouhou dobu nehraje a také že hlasivky mu již neslouží, a tak se Miroslav Wanek rozhodl písně poměrně výrazně přepracovat a to nejen v aranžích, kde saxofon nahradila trubka a pozoun, ale také ve strukturách, na několika místech v melodiích a tempu a přibylo i několik zcela nových motivů a pasáží.

Na nahrávce kromě současných členů kapely (Pepa Červinka – basová kytara, Adam Tomášek – trubka, Miroslav Wanek – kytara, klávesy a zpěv, Jaroslav Noga – bicí) spolupracovali také hosté – Johnny Jůdl (Jablkoň) na sólovou kytaru a fagot, Jan Jirucha (MCH Band) na pozoun, Martin Crysman Zahradník na foukací harmoniku a Petr Smékal na saxofon. Nahrávka vznikla ve studiu Indies v Brně v hudební režii Miroslava Waneka pod dohledem zvukových mistrů Dušana Součka a Bronislava Šmida.

Martin Velíšek vytvořil zcela nový obal, který bude kromě běžných součástí obsahovat i deskovou hru včetně dvanáctiploškové kostky

Jelikož písně i obal budou z velké časti novým pohledem na původní motivy, je i název celého CD mírně modifikován a to ve stylu názvů knih v 16.-17. století (tedy doby, kdy značná část klasických pohádek vznikala) – Pohádek ze Zapotřebí znovuudělání fortelné.

Příchod tohoto mimořádného (míněno „mimo řadu“) projektu na svět UJD oslaví 28.2.2012 v Brně na Flédě a 29.2.2012 v Praze v Lucerna music baru.