Novinky

Přijďte si v sobotu 14. ledna pokecat s Hudson Mohawkem

Setkání s ním proběhne v rámci Stimul Festivalu na narozeninách Radia Wave v klubu MeetFactory v Praze na Smíchově. Debata o Red Bull Music Academy bude na úvod večera. Vstup je zdarma, není potřeba ani žádná registrace.

Program večera:
19:00 – 20:00 DJs Radia Wave
20:00 – 20:30 Red Bull Music Academy Infosession s Hudson Mohawke
20:30 – 21:15 Fiordmoss
21.30 – 22:15 WWW
22:30 – 23:30 Machinedrum
23:40 – 00:50 Hudson Mohawke
00:50 – 03:00 DJs Radia Wave

Skot Ross Birchard aka Hudson Mohawk se Red Bull Music Academy účastnil dvakrát, v roce 2007 byl v kanadském Torontu mezi participanty, o tři roky později přijel z domovského Glasgow do Londýna jako host, aby účastníkům workshopu poradil fígle z hudebního průmyslu a vyprávěl, jak ke skládání hudby přistupuje on. O tom totiž akademie je.

Vybraní talentovaní producenti, muzikanti, zpěváci, Djs, MCs, designéři synťáků, orchestrální skladatelé nebo digitální beatmakeři se každý rok sejdou na dvoutýdenní „soustředění“ v některé světové metropoli, kde se přes den baví o muzice se zkušenými kolegy, společně skládají hudbu a večer hrají po místních klubech. K dispozici mají špičkové zázemí, studia, ubytování, stravu, nemusí se starat o nic jiného než o vlastní rozvoj. Přijďte si poslechnout, co Red Bull Music Academy přinesla Hudsonovi Mohawkovi.

Hudson Mohawk na Red Bull Music Academy Radio.

Loni se Red Bull Music Academy konala ve španělském hlavním městě Madridu, Česko tam zastupovala zpěvačka Petra Hermanová z elektro-folkové kapely Fiordmoss. Poprvé se originální hudební workshop pro talenty z celého světa konal v roce 1998 v Berlíně. Letos se Red Bull Music Academy uskuteční v New Yorku, městě, které nikdy nespí.

Podívejte se na Petřin videoblog z Madridu.

Každou přihlášku projdou minimálně dva odborníci a 24. června se všichni uchazeči dozví, zda byli vybráni či ne. Akademie nedává žádné certifikáty, nesponzoruje umělce, není to soutěž. Není to o tom být objeven nahrávací společností či se naučit, jak to chodí v hudebním průmyslu. Je to spíše o získání potřebného nadhledu a inspirace pro svoji vlastní tvorbu. Je to o unikátních zážitcích se stejně naladěnými lidmi z různých koutů světa. Hudba může být smysluplnou celoživotní náplní i v Česku. Kreativita je zde jediná měna, hudba, kterou žijeme a za kterou si stojíme.

Přihlašování na letošní ročník RBMa bude možné od 2.2. do 2.4.2012.

Pokud máš jakýkoli dotaz ohledně RBMA, neváhej kontaktovat:
Mr. X pro ČR: Ondřej Hlaváček, nailer@redbullmusicacademy.com, +420 777 930 888
Ms. X pro ČR a SR: Linda Hammelová, lindee@redbullmusicacademy.com, +420 603 786 176