Novinky

The Real McKenzies se během evropského turné zastaví i v Rock Café

THE REAL McKENZIES
Pocházejí z kanadského Vancouveru. Nosí kilty a hrají na skotské dudy, aby tak oslavili své dědictví. Vznikli v roce 1992 díky zpěvákovi Paulovi McKenziemu, který tvrdí, že nápad vznikl na party, když slyšel Roberta Burnse hrát v jednom pokoji a Sex Pistols v jiném. Tímto spojením vznikl keltský koktejl, který servírují tak, že míchají rock, punk a folk s kapkou whisky a zvláštním skotským tradicionálem jako přílohou.

THE REAL McKENZIES hrají po celém světě a svůj závazek hrát živou hudbu plní již víc než osmnáct let, pobízeni neukojitelnou touhou bavit. Kapela se cítí opravdu jako doma jen před publikem, bez ohledu na velikost či místo. Ať už hrají v monumentálních klubech, na festivalech, nebo v zapadlých dírách, akusticky nebo elektricky, THE REAL McKENZIES si vždy rychle získají každé publikum, díky svému bezprostřednímu a upřímnému stylu. Kytary a dudy spolu vyhrávají, zatímco Paul McKenzie spřádá historické povídky do moderní mytologie zalité skotskou. Shine Not Burn (motto klanu McKenziů) je první album, které zachycuje podstatu a ducha živých vystoupení kapely, tak jako žádné předchozí album.

Využívají úžasného talentu bývalých členů legendárních skupin jako The Descendents, Good Riddance a DOA. Na novém albu také přidali mandolínu a housle, jejichž zvuk se skvěle hodí k Paulovu procítěnému zpěvu. Pro posluchače přináší nové album zážitek z živého koncertu THE REAL McKENZIES.

Dirty Blondes
Kapela, která to vždy dokáže rozjet! Ve svém patentovaném dirty r'n'r kloubí v drzost The Hives, hravost Subways a především přímočarost seatelských kytarovek. K tomu všemu přidávají nadupanou pódiovou show, kde nechybí hořící bicí, létající kytary a zlomené končetiny.

The Real McKenzies, Dirty Blondes
Středa 18. ledna od 20:30
Praha, Rock café
vstupné 250 Kč + poplatky sítí v předprodeji; na místě 300 Kč