Novinky

Rock Café dnes slaví narozeniny aneb 21 pekelných let

STO ZVÍŘAT
Skupina Sto zvířat na podzim 2010 oslavila své 20. narozeniny. Kapela vznikla v roce 1990 jako projekt Jana Kaliny (bicí, zpěv, autor hudby) a Tomáše Belka (tenorsaxofon, texty), kteří právě přišli z vojny a oslovili zpěvačku Janu Jelínkovou. Spolu s dalšími spoluhráči se stali vzápětí nevědomky průkopníky stylů ska a rocksteady u nás.

Ve Zvířatech se vystřídalo značné množství špičkových muzikantů (např. Petr Ostrouchov, Arnošt Hanf, Vlasta Bičík, Luboš Krtička, Ladislav Přitasil a další), v současné době zmíněnou trojici doplňují Jan Šobr (kytara), Petr Hostinský (klávesy, zpěv), Martin Líska (trombon), Pavel Herzog (trubka), Jiří Hanzlík (barytonsaxofon), Wilco Wersteeg (basa) a Miki Nop (bicí).

Sto zvířat má za sebou více jak 1200 koncertů a festivalů v Čechách, desítky koncertů v Německu, Francii a Švýcarsku a dvouměsíční turné po USA. Během své dvacetileté existence vydala Zvířata 7 řadových alb, DVD Jste normální? a mají na svém kontě účast na bezpočtu kompilací u nás i v zahraničí.

Timudej
Kapela hraje těžko zařaditelný styl na pomezí ska, reggae, funky, rocku, popu... Víc takových skupin, které se neberou vážně, jsou originální a uměj to pořádně rozbalit!!!

TOYEN
Pražská periferie, červené cihly z Manchesteru a odkaz české avantgardy.
Z hloubi 80.let, přes neklidná 90.léta, ke katarzi 21.století.
Na MTV, když to ještě něco znamenalo.
V CBGB, když se tam ještě hrálo.
TOYEN!

21 pekelných let v rockovém nebi: Sto Zvířat, Timudej, Toyen, afterparty: DJ Maara
Středa 11. ledna od 19:00
Praha, Rock  Café
VSTUPNÉ 111 Kč