Novinky

Nový videoklip: Chris Garneau – October

K minimalistické písni vytvořil Chris Garneau i minimalistický videoklip, jako by natočený na kameru bratří Lumièrů. Přesto obsahuje všechno, co Garneauovu tvorbu chrakterizuje. Svět je zabírán z točícího se kolotoče vysoko nad městem, v záběrech je vidět elegantní katedrála, efekt starého filmu nevypadá jako prázdná touha po nostalgii zašlých časů, ale sedí k atmosféře písně beze zbytku.

Vždyť jedním ze stylů, ke kterému má zpěvák blízko je karnevalová hudba, jež má zase blízko k lunaparku, v jehož středu sedí Garneau na sedadle kolotoče a dívá se na svět okolo. Jeho hudbě dominuje piano, je z ní cítit soul, gospel i folk. Singl October přímo přetéká inspirací klasickou chrámovou hudbou, které dává Garneau popový nádech snesitelnosti a vkládá do ní zvonky, které jsou na hranici kýče a to je dobře.

Po vydání debutové desky Music for Turists (2006) se vydal Chris Garneau kolem celé planety koncertovat a udivovat svět svým neobvyklým hlasem, který někomu může připadat šílený a někdo si ho zamiluje. Vystoupil i v Česku. Předloni na kutnohorském festivalu Creepy Teepee byl jednou z hlavních hvězd programu. Garneau o sobě říká, že má rád jarmarky, a jeho tvorba vlastně staví na bleším trhu hudby od barokních varhan až po současné electro.

Chris Garneau – October
Délka: 3:58
Režie: Chris Garneau