Novinky

Rock Café přivítá čtveřici kapel v čele s Alesanou

ALESANA jakožto headliner celé šňůry představí svou nahrávku nazvanou A Place Where the Sun Is Silent, která vyšla vloni u labelu Epitaph, a na níž kapela potvrzuje pozici jedné z nejvlivnějších emo-screamo-post hardcore kapel současnosti. Po loňském absolvování prestižní americké Warped Tour se nyní ALESANA představí v roli headlinera také svým evropským fanouškům, jejichž řada narůstá každým rokem geometrickou řadou.

Podobně jako ALESANA tak i WE CAME AS ROMANS představují významného zástupce současné post-hardcore scény. V loňském roce jim vyšla druhá řadová deska Understanding What We've Grown to Be, která zejména u mladého publika zaznamenala pozoruhodný ohlas a definitivně vykopla kapelu do popředí zájmu.

Trojici amerických vyslanců uzavírají, českým fanouškům již velmi dobře známí, I WRESTLEDABEARONCE, kteří se taktéž pochlubí novou nahrávkou Ruining It for Everybody. V čele s Krystou Cameron nám IWABO předvedou tradiční alternativně-avantgardní šílený mix, na který mají patent snad pouze oni.

Nadvládu amerických kapel naruší britská formace GLAMOUR OF THE KILL, které se svým mixem glam metalu/metalcore drobně „narušuje“ stylové zaměření celého turné, což ale neznamená, že by se v tomto případě nebylo nač těšit, ba naopak.