Novinky

Sole And Skyrider band - Hello Cruel World

Tim Holland - hudební bezdomovec bez možnosti spočinout na jednom místě, vloni i opustil svoje místo tahouna Anticonu a vrhnul se na dráhu freelancera, bez záštity vlastního labelu za zády. Dokázal tak svoji neutuchající svobodymyslnost a nemožnost ustrnout na jednou vyloveném rybníčku indie hip-hopu, i když právě Anticon měl být vždy útočištěm podivínských solitérů nepatřící do žádných obecných škatulek. Na nové desce Hello Crue World se na dostřel přibližuje k pop-artově nasáklým popěvkům, nicméně jeho ostrý jazyk káže nekompromisními rýmy, pranýřujícími celý náš nedokonalý svět finančních spekulací, bankovního vyděračství, politických lží, slibů a manipulací. Svět, náhle ocitnuvší se na konci času a výměně stráží globálního světonázoru.

V dokonalé zvukově harmonické struktuře establishmentu nahání husí kůži a trhá hrozny hněvu s che gueavarosky revolučním étosem, opíraje se o pilíře neortodoxního hip-hopu, emocionality indie rocku i fragmentů dub-stepové konkrétnosti beatu, vše kontruje sladkobolným vokodérem, který jasně definuje ironicky lascivní kritiku slepého obdivu k americké popkultuře, lavírující na ostré hraně dekadence a pouličního kazatelství. Avizuje, že Amerika už dávno není symbolem svobody ani finanční stability, ale hroutící se kolos strhující sebou zbytek světa do propasti neznáma, ale i nových příslibů.

Je to Soleho již třetí album, která realizoval se svým dvorním triem hudebníků - The Skyrider Bandem. Dále kolaborovali Pedestrian, Sage Francis - ikony nezávislého hip-hopu a mnozí další. Nestydím se říct že je to jedno z alb, které vloni bylo schopno mluvit současným jazykem jak hudebním, tak lidsky fundamentálním a není to jen proto, že Soleho pozoruju už dlouhá leta. V beznaději vzrůstrá naděje jako růže uprostřed houštiny a po zimě přijde jaro...možná poslední (???). PF 2012.

SOLE AND SKYRIDER BAND - Hello Cruel World
Fake Four, Inc.
12 skladeb